הלוואת המאה: ההזדמנות הכלכלית שאסור לכם לפספס

מחפשים להתניע ולהצמיח את העסק?

מתמודדים עם מינוס בבנק תקופה ארוכה? נמאס לכם מבנקים חטטניים שלא עוזרים בסופו של דבר? דיברנו עם אמיר כרמי, הבעלים של "כרמי רואי חשבון", על האפשרויות שלכם בשוק ומה מסתירים ממכם הבנקים בישראל. כתבת חובה.

 

מרימים עסק על רגל אחת, נקלעים לחובות ומתחילים לחיות בעולמות המינוס של הבנק. נשמע כמו סיוט? זו המציאות של עשרות אלפי עסקים ישראלים מדי שנה. בין אם מדובר בהזדמנות עסקית כבירה שהתפספסה ברגע האחרון, או בין אם מדובר בהחזרי הלוואה על עסק בתחילת דרכו – לכל חוב יש דרך לחזור ולהתפוצץ לך בפנים ולכם יש את האופציה לבחור האם לברוח או להילחם?
מרגע הקמה של העסק, ירדוף אתכם הרגע שבו אתה נכנס לעובר ושב ומגלה שגם הפעם לא תסגרו את החודש. תחשבו על הרגע הזה. מה אתם עושים? מסתבר שרוב הישראלים פונים לבנק ומבקשים הלוואה כי פשוט נמאס להם לחיות במינוס (אגב - מינוס, או משיכת יתר, הן הלוואות לכל דבר אבל עם תנאים גרועים מאוד).
נתונים עדכניים מוכיחים שמעל ל-85% מהישראלים בוחרים לקחת את ההלוואה שלהם מהבנק, אבל אם תשאלו אותם למה, לרובם לא תהיה תשובה.  
אז כדי לקבל תשובות צריך מומחים, ולכן פנינו לאמיר כרמי - רואה חשבון ובעלים של משרד בוטיק לענייני הלוואות בערבות המדינה.

האם הבנקים הם עיקר הבעיה?
לא רק אבל בעיקר. שים לב שתקציבי הפרסום הגדולים בארץ הם של הבנקים. לא מפתיע? הרי מה יש להם להציע שאנחנו לא מכירים? אז זהו, שבדיוק פה קבור הכלב. פרסום אגרסיבי בכל אמצעי התקשורת על התמיכה הגבית לבעלי העסקים מתבטא בכניסה אינסטינקטיבית של הציבור לבנק, כאשר מעוניינים בהלוואה גדולה וזולה. מה שמפתיע הוא שרוב ההלוואות בארץ ניתנות דרך הבנקים בריביות מעל הממוצע. איך תסביר את זה?

 

מדוע הבנקים מרשים לעצמם לקחת ריבית גבוהה כשמדובר בהלוואות לעסקים? 
הבנק הוא גוף כלכלי ולא הוקם למטרות צדקה. המטרה שלו היא אחת: למקסם את הרווחים לטווח הארוך. הרבה לקוחות פונים אליי וטוענים שהם לקוחות הבנק ולכן הם מקבלים יחס מיוחד. אז תנו לי להפריך את הבלון הזה. בנקים לוקחים את מה שאנחנו נותנים להם, גם אם חשבון הבנק שלכם מנוהל שם. כל עוד אתם לא טייקון – אין יחס מיוחד.

אז אם אני לא רוצה ללכת דרך הבנק, כיצד לוקחים הלוואה גדולה בתנאים טובים? 
כל יום מגיעים אלינו לקוחות עם צרכים שונים, ולנו חשוב להתאים להם הלוואה כמו כפפה ליד. לקוח (עולה חדש) מחדרה עם בקשה ל-450 אלף שקל, הגיע למשרדי החברה לאחר שנדחה מכל הבנקים באזור מגוריו, והשגנו לו את ההלוואה המיוחלת בריבית פריים + 2% בלבד. ללקוחה אחרת העברנו 500 אלף שקל רק עם ערב אחד ובלי פיקדון. לקוחות רבים (נטולי חובות) מעדיפים הלוואה בערבות המדינה או הלוואות מקרנת אחרות בתנאים מעולים. כמו שאתה מבין, יש המון אופציות בשוק מחוץ לבנקים, ולנו חשוב לפרוש בפני לקוחותינו את כל האופציות הקיימות כדי להתאים את הפתרון לבעיה.

 

אילו יתרונות נוספים קיימים ללקיחת הלוואה שלא באמצעות הבנק?
הריביות בקרנות חוץ בנקאיות טובות משמעותית מההלוואות שהבנקים מציעים.
ההלוואה אינה מכבידה על שאר ההתחייבויות בבנק ואינה משפיעה על פעולות עתידיות בחשבון. 
ישנה אפשרות לגיוס כספים לצורך ההלוואה בתמהיל משולב מכמה קרנות ובנקים במקביל.
הלוואות "גרייס" – הלוואות שניתן להתחיל לפרוע בצורה מלאה לאחר מספר חודשים מרגע לקיחת ההלוואה.
כמעט ואין צורך בביטחונות בעד ההלוואה.

 

מעולה. האם אתה ממליץ לכולם לקחת הלוואה? והאם כולם זכאים לה?
ההמלצה שלי היא לבדוק טוב טוב מה האופציות שלך לפני שאתה סוגר הלוואה. אנחנו מטפלים בלקוחות המעוניינים בהלוואה יחסית גדולה (מעל 100 אלף שקל) מאחר ואנו יודעים לתת להם תנאי הלוואה מעולים. מסורב הלוואה הוא אדם שחשבון הבנק שלו מעוקל או מוגבל, או אדם הנחשב פושט רגל, או שנמצא בהסדר חובות מול הבנקים ורשויות המס או כל מי שחזרו לו צ'קים בלי כיסוי בשנה האחרונה.
 

אז מה הצעד הבא? איך ניתן לברר על האפשרויות השונות ללקיחת הלוואה?
כל בעל עסק שקורא את זה ומעוניין בהלוואה רצינית שתיתן לו זריקת חמצן לעסק, יכול לפנות אלינו ואנו נטפל בבעיה שלו. קודם אנו מעבירים אתכם אבחון קצר על מצבכם הפיננסי, ולאחריו אתם תקבלו הסבר מפורט על כל אפיקי ההלוואות הקיימים בישראל. רק כך נוכל למצוא לכם את אפיק ההלוואה הזול והמתאים ביותר עבורכם.
מעוניינים לברר תנאי הלוואה לעסק מעל ל-100,000 ש"ח? השאירו פרטים מטה!